Özgün Makale Nasıl Olmalıdır

özgün-makale

Yazının bulunması ile beraber sözlü anlatımla beraber gelişen durumlar yeni kollar oluşturmuştur. Makale yazımı da sözlü anlatım kolları içerisinde yer alır. Düşünceyi nesnel ifadelere dayandırarak oluşturulan planlı yazı etkisi oldukça yaygındır. Yazınsal olarak ifade edilen düşünce, tanıtım ve deneyim gibi alanlarda kullanımın yanı sıra reklam amacı ile kullanılmaya başlanmış ve aktif şekilde sektörde yer edinmiştir.Fakat yazılan her yazı biricik olma özelliğini taşımalıdır. Yani özgün makale yazımı bu işin püf noktası halindedir.

Özgün Makale İçin Püf Noktalar

Pratik ile yazı dilinin gelişmesi beraberinde özgünlük getirir. Makale hocası özgün makale yazımında pratiği ve tecrübesi olan yazar kadrosu ile hizmet anlayışını sürdürmektedir. Makale yazmadan önce genel olarak konu hakkında bilgi sahibi olmak yetmez yanı sıra detaylı bir araştırma ile ön hazırlık gerektirir. Web sitesi için yazılan bir yazıda Makale hocası yazar kadrosuna dahil olan her kalem, ön hazırlık oluşturarak konuyu yazınsal dile döker ve genel SEO makale kurallarına uygun şekilde planlayarak metin oluşturur. Hizmet anlayışı yüksek olan Makale hocası, özgün makale yazma için ilk adımını ön hazırlık olarak belirtirken ikinci adımda makale konusuna ilişkin olarak anahtar kelime kullanımı tercihidir.

Anahtar kelime web sitesinde sizi arama motorunun ilk sayfasına teşbih edilirse manşetine taşımak amacıyla internet üzerinde anahtar kelime belirleme çalışması yürütülür. Anahtar kelime internet kullanıcıları tarafından çokça aranılan kelimeler olması nitelik kazandırırken sayfanızın da üste taşınmasına dayanak sağlar. Özgün makale yazımında anahtar kelime metnin konusu ve anlatım ve yazım yanlışına sebep olmayacak şekilde metnin her 100 kelimesin bir kere olmak üzere kullanılmalıdır. Anahtar kelime harici yazının konu bütünlüğünü yansıtan sözcükleri var ise konuya ilişkin örnek ve tanımla göstermekte yerinde bir tercih olacaktır.

Makale Hocası Özgün Makale Normları

Makale Hocası özgün makale yazımında dikkat ettiği unsurlar SEO ve anti SEO durumlarına uygun olarak geliştirilir. Sunma kuralları SEO olurken Anti SEO rakiplere karşı savunma kuralları olarak koruma amaçlı planlanır. Anahtar kelime kullanımı her bir durumun etkileyen faktör olmasından dolayı minimum 300 kelime olan konu bütünlüğün gereksiz kelime kullanımı barındırmayan ve konuyu yansıtan sözcük ve örneklemelerin altını çizmek gerekmektedir. Özgün makale yazımında Makale Hocası, yazım kuralları, minimum kelime sayısına, anahtar kelime kullanımına, özgün fikirler barındırmaya, spin programından geçirerek müşterilerine teslim aşamasını gerçekleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir