İstanbul Makale Hizmeti

İstanbul-makale-hizmeti

Metropol bir kentte makale hizmeti vermek çok daha detay ve titizlik gerektiren bir iştir. Peki, profesyonel olarak makale nasıl yazılır sorusu artık farklı konularda püf noktaların beraberin de oluşacak bir durum ile mümkündür. Bir makale yazmaya başlamak için belirlenen konu ile ilgili olarak hazırlık çalışması gerekmektedir. Eksiksiz bir yazı kaliteli ve objektif olandır. Bilgiyi kanıtlamak adına yapılan metinin kesintiye uğramaması bir diğer önemli kısımdır. Dolayısıyla makale ön hazırlık yapılarak yazılır.

Seo Uyumlu Makale

SEO uyumlu makalenin amacı arama motorunda belirlenen sayfayı en üst sıraya taşımaktır. Optimizasyon çalışmaları neticesinde amaçlanan GOOGLE’ da rakiplerinizin önüne geçerek zirveye yerleşmektir. Bu durum bir nevi GOOGLE’ ın gözüne girebilme çalışmasıdır. SEO uyumlu makale yazabilmeniz için kaliteli bir içeriğe sahip olunması ve SEO uyumlu hale getirilmesi gerekmektedir. Pek, SEO uyumlu hale nasıl getirilir. SEO uyumlu makale yazabilmek için tamamen özgün içeriğe sahip olmanız gerekir.

İkinci adım anahtar kelime çalışmasıdır. SEO uyumlu makale için olmazsa olmaz çalışmalar arasında yer alırken optimizasyon çalışmanın temelini oluşturmaktadır. Makale Hocası anahtar kelime çalışması için GOOGLE kelime planlayıcısı, GOOGLE otomatik tamamlama programını ve GOOOGLE önerilerine başvurarak arama motorunda yer alan konuyla ilgili anahtar kelimeye ulaşmayı sağlamaktadır. İçeriğe uygun olarak anahtar kelime sayısı da önemli bir yer tutmaktadır. Anahtar ekilme sayısını içeriğin bütünlüğüne göre her yüz kelimede bir kere geçerek sağlanmalıdır.

Üçüncü adım rakip analizidir. Anahtar kelimelerin belirlenmesinin ardından SEO uyumlu makale için Anti SEO adımı gelir. Peki, Anti SEO nedir ve makalede ne işe yarar. Anti SEO rakip analizinin yanı sıra rakiplerinize karşı bir tür savunma işlevini üstlenir. Sayfa karalamak ya da önünüze geçmek amacı ile yapılan optimizasyon çalışmaları engellemek amacı ile Anti SEO normları uygulanır. Rakibinizin kullandığı anahtar kelimenin güçlü blacklink halini almış ise profil bütçenizi aşabilir bu durumda da anahtar kelimenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Fakat bu durumları Makale Hocası yazar kadrosu üstlenerek gerekli çalışmaları tamamlar.

Dördüncü adım ise makalenin kelime sayısıdır. Güncel dönmede makalede kelime sayısını 300 kelimelik makale altına düşürmeden yapmak gerekmektedir. 300 ‘ün altında kelime sayısı site okuyucusunun web sitesinde geçirdiği süreyi azaltır ve yazılan yazı kaliteli olsa dahi GOOGLE sayfayı yararlı bir uygulama olarak görmediği için çalışmaları boşa çıkarır. 300 kelimenin altına düşmemenin yanı sıra durumun tam tersi ise 500 kelimelik makale içerik için geçerlidir. Yapılan deneyimlere göre 500 kelimelik makalenin başarılı olma ihtimalini artırdığı ve büyük ihtimalle de başarılı olacağı ön görülmektedir. Pazarlık amaçlı olarak kurulan siteler için ise kelime sayısını;

  • Web sitelerinin kategori sayfasında en az 300 en fazla 350 kelime
  • Web sitelerinin ürün sayfalarında en az 150 en fazla 200 kelime
  • Web sitelerinin marka sayfalarında en az 150 en fazla 200 kelime

Gibi sayıların içerikte yer almasında fayda olacaktır. Web sitesiniz de birden fazla sayfa bulunuyor ise başlangıç sürecine en değerli olan sayfanızdan başlamanız yerinde olacaktır. Makale Hocası web sitesi içeriklerini belirlenen sayfa üzerin kaliteli, özgün ve alanın da uzman yazarları ile oluşturmaktadır. 

Beşince ve son adım ise metinden oluşan sayfaya medya içeriği eklemektir. Sadece yazıdan ibaret klan sayfalar GOOGLE tarafından tercih edilmemektedir. Bu durum görselliğe hitabın talep oluşturmasından kaynaklanır. Medya araçları kullanımında içeriğe uygun olarak görsel belirlene biliyor ve içerik ile birlikte Makale Hocası yazarları tarafından sizlere teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir