Bayrampaşa Makale Merkezi

Bayrampaşa-Makale-Merkezi

Günümüzde Web siteleri arasında büyük SEO rekabetleri yaşanmakta. Sizler için bu yazımızda bu makale türü hakkında açıklamalar yapacağız.

Makale Nedir?

Makale herhangi bir konu hakkında bilgi vermek ve okuyucuyu aydınlatmak için yazılan yazılardır. Fakat bu kavramı akademik makalelerle karıştırmamak gerekmektedir. Bahsettiğimiz şey internetteki siteler için yazılmış Web sitesi makalesi, yani içeriğidir.  İnternet ortamında birçok faydasız makale görebilmek mümkündür. Fakat kaliteli makaleler ziyaretçinin bütün sorularına yanıt veren, onlara yarar sağlayan makalelerdir.

Özgün Makale Nedir ?

Bayrampaşa Makale Hizmeti

Özgün makale ise, herhangi bir kopyalama işlemi yapılmadan yazılan makalelere denir. Bu tür makaleler profesyonel bir makale yazarı elinden ortaya çıkar. Makale yazmak ustalık gerektiren bir iştir. Google gibi arama motorları kopya içeriği her zaman fark eder ve sitensin sıralamasını düşürür. Makale dışında makalede kullanılan görseller, etiketler ve makalenin içeriğinde bulunan konular da sitensin sıralamasını olumlu ya da olumsuz yönde değiştirebilir.

SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu içerik, oluşturmak niyetinde iseniz dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunur. Bu kurallar makalenizin kalitesini ortaya koyar. Bu kurallar;

  • İlk dikkat etmeniz gereken kural oluşturacağınız makalenin özgün olmasıdır. Eğer kopya bir içerik, ya da benzer konuları yazdığınız bir makalenin kalitesiz olacağına emin olabilirsiniz. Bu sebeple okuyucu kitlesini çekemeyen bir makale ile Google’da eksi derecede bir düşüş yaşayacaksınız. Özgünlük çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.
  • Diğer bir kural ise, makalenizin imla hataları ya da anlatım bozukluklarına dikkat etmelisiniz. Türkçe dilinde yazılan bir makalede Türkçenin imla kurallarına dikkat etmelisiniz. Bu sayede hem kullanıcıların hem de arama motorlarının dikkatini çekeceksiniz.
  • Makale halk dilinde yazılmalıdır. Akademik makaleler gibi can sıkıcı olmamalı, akıcı duru bir dile sahip olmalıdır. Bilinmeyen terimler kullanılmamalı, kullanıldığı taktirde ise açıklanmalıdır.
  • Google internet sitelerinin ziyaret süresini de kontrol eder. Sıkıcı bir makale yazdığınız taktirde okuyucu kitlesi sitede fazla kalmayacak bu da size eksi bir puan olarak yansıyacaktır.
  • Alt başlıkları fazla kullanmanız makaleniz açısından büyük bir önem teşkil eder. Bu sayede okuyucuların canı sıkılmayacak, merak ettikleri bilgilere ulaşma hızları artacaktır. Özellikle haber dilinde makale yazılarında okuyucunun istediği bilgiye ulaşmak için sabırsız olduğu göz önünde tutulursa bu kural büyük bir önem teşkil eder.
  • Anahtar kelime kullanmaya özen gösterin. Bu konu oldukça titiz bir konudur. Çok fazla olmamak kaydıyla anahtar kelime kullanımı hedef kitleyi makalenize çekmeye yarar sağlayacaktır. Fakat anahtar kelime sayısı %4’ü geçmemelidir.
  • Okuyucuların merak ettikleri bilgileri başlıklar halinde bölebilirsiniz. Bunu yapmanız hem site hem de makalenin sağlığı için çok önemlidir. Bakı okuyucular konunun genelini okumak yerine sadece ihtiyacı olan bilgiye hemen ulaşmak ister. Bunun için alt başlık kullanımı çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir