Başakşehir Makale Merkezi

başakşehir-makale-hizmeti

Son zamanlarda internette sitesi bulunan birçok kişi ve kurum SEO uyumlu makale yazmak ya da yazdırmak istemekte. Bunun sebebi ise Google gibi arama motorlarının bu özellikte olan makaleleri benimsemesi ve aramalarda da ön sıralara koymasıdır. Bu şekilde üst sıralara çıkan makaleler de daha fazla okuyucu kitlesini çekmekte ve site daha çok tıklanmaktadır. Burada önemli olan nokta ise makalenin okuyuculara istediği bilgileri vermesidir. Bu nedenle makale yazarının içerik oluştururken dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunur.

Makale yazarının içerik oluştururken dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar makalenin kalitesini ve içeriğini gösterir. Kaliteli içerikler daima okuyucu tarafından ilgi görür. Örneğin; elmanın faydaları hakkında bir arama yapacaksınız. Google’a elmanın faydaları yazdığınız zaman ilginizi çeken bir makaleye tıkladınız. Makale sığ ve bilgi içeriği az olan bir makale ise bir daha o siteye girmeyi elbette istemeyeceksiniz. Girmeyi isteyeceğiniz sitede elmanın faydaları özgün bir üslupla anlatılmalı, bilgi vermeye çalışırken de gereksiz kelimelerden kaçınmalısınız. Makale yazarı bu konulara dikkat kesilmelidir.

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumlu makale yazmak düşünüldüğü gibi zor bir durum değildir. Web siteleri için yazılmış olan makaleler için uygun anahtar kelimeler kullanarak bu siteyi arama motorlarında üst sıralara taşımak anlamına gelir. Zor gibi görünen bu makale yazma çeşidini birkaç önerimiz sayesinde daha kolay öğrenebileceksiniz.

Özgün İçerik Üretmek

Yazacağınız makalelerde daima özgün içerikler oluşturmanız gerekiyor. Özgün makale makale yazarının kendi cümleleriyle yazdığı makalelerdir. Bu makalelerde kopya içerik bulunmaz. Makalenin özgün olması makale yazarının yaratıcı gücüne bağlıdır. Yaratıcı zekası yüksek kişiler bu alanda oldukça başarılıdırlar. SEO uyumlu makalelerde özgünlüğün çok yüksek sayılarda olması gerekiyor. Arama motorları çok zeki olduğu için kopya içerikleri görmekte ve bu içeriklerin üst sıralara çıkmasını engellemektedir. Bu sebeple özgün makale yazımı büyük bir öneme sahiptir.

Başlıkların Uyumu

Başakşehir Makale Hizmeti

SEO uyumlu makalelerde başlıkların birbirleri ile uyumlu olması şarttır. Bunun sebebi Web sitelerine girecek olan kullanıcıların makalelerde ilk önce başlıkları okumasıdır. Başlıklar kullanıcıların erişmek istedikleri bilgiye kolayca ulaşmasını sağlar. Alt başlıkları olmayan makaleleri okuyucular görmek istemez. Bütün bir makaleyi okumak yerine işlerine yarayan bilgiyi edinmek isterler. Bu sebeple makalelerde alt başlıklar fazla olmalı ve konu hakkında birçok soruya cevap vermelidir. Bu da anahtar kelimeler kullanımı ile pekiştirilebilir.

Kelime Sayısı

SEO uyumlu makalelerin kelime sayısı çok büyük önem arz eder. Bu tür bir makale yazmak istiyorsanız en az 300 kelimelik bir makale yazmalısınız. Makaleniz çok uzun olur ise okuyucu kitlesi bir süre sonra dikkat dağınıklığı yaşayarak makaleyi okumayacaktır. En fazla kelime sayısı ise 600 olabilir.

Bunların dışında makalenizin başlangıcında ilk 20 kelimede anahtar kelime eklemeniz gerekiyor. Ayrıca anahtar kelime eklemediğiniz makaleler de kullanıcılar tarafından bulunamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir