Bakırköy Makale Merkezi

bakırköy-makale-hizmeti

Günümüzde birçok kişi geçimini internet üzerinden sağlıyor. Makale yarlığı da geçimini internet üzerinden sağlayan bir takım kişilerin yaptığı bir iş. Makale yazarlığına başlamadan önce birtakım terim ve bilgileri de öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin 500 kelimelik makale yazacaksanız, sadece kelime sayısına ulaşmanız çok iyi bir makale yazdığınız anlamına gelmiyor. Burada asıl amaç kaliteli ve okuyucunun bütün sorularına yanıt verdiği bir iş ortaya çıkarmak. İlk önce kaliteli bir şekilde 500 kelimelik makale nasıl yazılır öğrenmeniz gerekiyor.

Semantik Makale Nedir?

Semantik kelime manası olarak anlam bilimi demektir.  Semantik anlamlar üzerine inceleme ve analizler yapan dilbilimin bir koludur. Arama motorlarının en ünlüsü ve en çok kullanılanı olan Google’ın semantik arşivi de bulunur. Bu arşiv gün geçtikçe daha çok büyümekte ve internet içerikleri bu arşive göre sıralanmaktadır. İsterseniz burada semantik makale nasıl yazılır sorusuna cevap arayalım.

Semantik Makale Nasıl Yazılır?

Bir kelimenin birden fazla çağrışımı olabilir. Dilbilimde buna gösterge denir. Göstergebilim ile semantik birbirini tamamlar. Örnek verecek olursak; elma denildiği anda hepimizin aklına elma ile ilgili farklı bir çağrışım gelebilir. Bunlar;

  • Amasya Elması
  • Fuji Elması
  • Elma Püresi
  • Elma Suyu
  • Elmalı Tart
  • Elma Ağacı
  • Elmalı Kurabiye vs…

Nesnelerle ilgili herkesin aklına gelen tabi ki farklı çağrışımlar olacak. Fakat çoğunluk genel şeyler düşünecektir. Bir makalede yan anlamda kullanılan kelimeler hakkında da bilgi verilmelidir. Okuyucu bir konuyu Google üzerinden ararken genel bir terim ile arama yapar. Siz makale yazarlarına düşen işe bu konu hakkında makalenizde genelden özele doğru bir yol izlemek olmalı. Yani yazacağınız makale içerisinde birden fazla soruya yanıt vermelisiniz. Okuyucuyu yormamak ve elinizde tutmak için de bu soruları alt başlık olarak kullanmalı ve anahtar kelimeler kullanarak önemli yerleri işaret etmelisiniz. Yan anlamlı kelimeler kullandığınız taktirde arama oranlarınızda da belirgin bir artış olacak. Bu sebeple sade bir dil fakat farklı aynı anlamı taşıyan farklı kelimelerin olduğu bir makale yazmanız makalenizin kalitesi açısından oldukça önemli.

Bir makale yazarı 300 kelimelik makale yazarken Google’ın semantik bir düzeyde olan makaleyi daha çok benimsediğini aklına getirmelidir. Dilbilimle ilgili olan bu semantik makale kavramını Google aşırı derecede önemser. Bu sebeple de yazdığınız makalenin ait olduğu internet sitesi bu makaleler sayesinde üst sıraya çıkabilir. Bir makale yazarken anahtar kelimeyi birkaç defa geçirmenizde bir sakınca yoktur. Fakat aynı kelimeyi 20 kere yazarsanız makale verimsiz bir makale haline gelir. Google’a girmeniz bu sebeple zorlaşacaktır. Ayrıca makale yazarının iyi bir makale yazması için bu sebepler yüzünden kelime dağarcığının zengin olması gerekir. Diğer türlü içi boş makalelerle sadece kelime kalabalığı yapmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir