Bağcılar Makale Merkezi

bağcılar-makale-hizmeti

Makale yazarlığı, ve makale yazarak para kazanmak gün geçtikçe insanların daha da çok etkilendiği konulardan biri haline geliyor. Özellikle öğrencilerin ve ek gelir elde etmek isteyenlerin internet aramalarında sürekli olarak karşılarına bu işle ilgili bilgiler çıkıyor. İnternet içeriklerinin günümüzde daha kaliteli olması ile birlikte internet sitesi sahipleri alanında profesyonel makale yazarları ile çalışmak istiyor.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak günümüzde popüler olan yan mesleklerden birisi. Makale yazarı belirli bir konuda özgün makale yazarak geçimini sağlar. Yalnız burada bahsedilen makale akademik kaynaklarda olan makale değil internet sitelerinde özgün olarak üretilen içeriklerdir. Akademik makalelere göre daha samimi, sade ve akıcıdır. Google benzeri arama motorları internette çıktıları sıralarken makalenin belli başlı özellikleri dikkate almakta bu şekilde de bir algoritma oluşturmakta. Bu özellikler arasında anahtar kelimeler, konu başlıkları vb. olabilir. Ayrıca arama motorlarında özgün içerikleri daha fazla dikkat edilir. Bu sebeple makale yazarı daima özgün içerik oluşturmalıdır. Bu sebeple SEO uyumlu makale yazmak bu açıdan büyük önem arz eder.

SEO Uyumlu Makale

Google’ın en gerçek bilgiyi en doğru ve dürüst bir şekilde vermeyi amaçladığı, internet ortamında oluşturulan yaratıcı içeriklerin düzenlenme şekline SEO uyumlu makale denir. SEO uyumlu makale bir makalenin en büyük özelliğidir. Bu özellik sayesinde Google’da üst sıralara çıkabilir. Böylelikle de geniş bir hedef kitlesine hizmet edebilir. Makale yazarları özgün içerik üretmek zorundadırlar. Özgün içerik değil de kopya içerik üreten yazarlar yazarlıktan çıkarılırlar.  Bir makale yazarının kazancı çalıştığı siteye ve performansına göre değişmektedir. Genellikle kelime başına ücret verilmektedir. Ama bazı şirketlerde fiyatlandırma daha farklı da olabilir. Bu tamamen çalıştığınız siteye bağlıdır.

Site sahipleri makaleleri genellikle bireysel olarak değil de bir site üzerinden satın alırlar. Böyle durumlar daha güvenli olabilmektedir. Makale yazarının yapması gereken ise özgün içerikler üretmesidir. Makale kelime sayıları ise isteğe göre değişir. 300 kelimelik makale de olabilir 500 kelimelik makale de.

Dışarıdan çok kolaymış gibi gözüken makale yazarlığı için bu işe başlamadan önce yazı yazacak kişinin birçok beceriyi kazanmış olması gerekiyor. Öncelikli olan bilgisayarı iyi derecede kullanmasıdır. Ayrıca genelde bu işe başlayan kişiler ilk olarak sadece ilgi duydukları alanda makale yazacaklarını zannediyorlar. Ama durum böyle olmuyor. Bir makale şirketinde işe başlamayı düşünüyor ve aklınızdan geçiriyorsanız sadece sevdiğiniz alanları değil bilmediğiniz konularda da makaleler üreteceğinizi unutmayın. Yani önemli olan sizin araştırmayı ve bunu yazıya dökmeyi bilmeniz. Hiç bilmediğiniz farklı konularda bile makale şirketi sizlerden makale yazmanızı isteyecek ve bu makalelerde özgünlük bekleyecektir. Bu sebeple bütün bunları bilerek bu işe başlamanız size fayda sağlayacaktır. Aksi taktirde sevmediğiniz bir işi yapmak size eziyet gibi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir